tren

Yük Asansörleri

Anasayfa » Yük Asansörleri

Yük asansörleri adından da anlaşılacağı üzere insan veya herhangi bir canlı yerine yük ve eşya taşımak üzere tasarlanmış, 500 kg’dan 10 bin kg’a kadar taşıma kapasitesine sahip olan ve konfor ve hızdan ziyade asansörlerin eşya ya da malzeme taşıma kapasitesine odaklanmış olarak çalışan asansör sistemleridir.  Bina veya insan trafiğinin olmadığı mağaza, depo, alışveriş merkezi, fabrika gibi yük taşıma işlerinin yoğun olduğu yapılarda tercih edilen yük asansörlerinde tahrik sistemi makinalı veya hidrolik olarak tercih edilebilir. Taşınacak eşya tonajı ve kullanım alanının yapısına göre özel olarak tasarlanan yük asansörleri de yine ehil mühendisler ve firmalar tarafından projelendirilmeli, üretilmeli ve montajı yapılmalıdır. Yük asansörleri kullanıcı tercihine istinaden pistonlu yük asansörü, halatlı yük asansörü, makaslı yük asansörü, rampalı yük asansörü olarak da değişik modellerde tercih edilebilir.

Pistonlu yük asansörleri, genellikle 1 ile 9 metre seyir mesafesi olan ve 2.000 kg kadar taşıma kapasitesi bulunan asansör çeşididir. Halatlı yük asansörleri, 10 ile 30 metre seyir mesafesi olan 10.000 kg. kadar taşıma kapasitesi bulunan asansör çeşididir. Makaslı yük asansörleri, taşıma kapasitesinin fazla olduğu ancak seyir mesafesinin az olduğu asansör çeşididir. Rampalı yük asansörleri, genellikle dış ortamlarda kullanılan, kullanım alanında tasarruf sağlamak amacı güden bir asansör çeşididir.

Yük asansörleri de yine kullanıcı tarafından yetkili belge ve bilgiye sahip firmalara emanet edilmeli ve bakımları belgeli firmalar tarafından yaptırılmalıdır.

Teklif İste

    Whatsapp
    Ulaş ERBASAN
    Ulaş ERBASAN
    Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?